Vikt – att räkna med vikt

kr15,00

Räkna med vikt i fruktaffären.

Eleven får jämföra vad som är tyngst, lättast och räkna enkla uppgifter. 

Se även mina andra mattematerial bl.a. problemlösning, finns här på skolmagi.

  Anmäl produkten